Aysu Su Fabrikası

Aysu Su Fabrikası 7500m2 açık alanıyla toplam 18500m2 arazi içerisinde yer almaktadır ve Türkiye’nin ikinci büyük kaynağına sahiptir (Debi yıllık ölçüm ortalaması1600 lt saniyedir). Aysu Doğal Su Kaynağı Toros Dağlarının el değmemiş eteklerinde, denizden 1108 metre yükseklikte yer almaktadır. Kaynağının hemen yanı başında kurulu üretim tesisleri suyun sağlığını ve doğallığını bozmadan sizlere ulaşmasını sağlar. Kaynak fabrikanın içinde yer almaktadır. Ülkemizde çok az sayıda bulunan bu özellik sayesinde üretim kaynağında yapılmaktadır. Hijyenik olarak tam otomatik makinelerde el değmeden üretim yapılmaktadır. Aysu en son teknolojiye uygun tam otomatik makinelerde günlük 500 ton pet ve 400 ton polikarbonat damacana ambalajlı üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük su üretim kaynaklarından biri olma özelliğine sahiptir.

With 7500m2 open space, Aysu Natural Waters had established in an area sized 18500m2, and owns Turkey’s second biggest water supply. (App. Annual Flow Rate is 1600lt/second) Aysu Natural Waters Supply is located in untouched piedmonts of Toros Mountains, 1108 meters above sea level. Production facility established next to supply guarantees you to have undemolished healthy and natural waters. Supply is located in our production facility which is rarely observed in our lands. The production is made with fully hygenical automatic machines and untouched by human hands. Aysu Natural Waters is one of the biggest water production facility with its capacity packaged daily 500 ton plastic bottle and 400 ton polycarbonate demijohn.

"Çay, kahve, kola, gibi içecekler günlük su tüketimi miktarından sayılamaz. Günlük hayatta yeteri kadar su içmek vücuttaki yağların çözülmesini sağlayarak yağ yakımını hızlandırır. Spor, egzersiz yaparken bol su içmekte metabolizmayı hızlandırarak fazla kiloların verilmesine yardımcı olur."

− Burcu Kara, Diyetisyen

"Ilık su özellikle sindirim için çok faydalıdır. Çalışmalar yemek sırasında veya yemeklerden sonra soğuk su içilmesinin alınan gıdalardaki yağı sertleştirdiğini ortaya koymuştur. Bu bağırsaklarınızın iç duvarlarında yağ birikintileri oluşturarak bağırsak kanserine yol açabilir. Bununla birlikte, içtiğiniz bir bardak soğuk suyu ılık su ile değiştirirseniz bu sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca ılık su yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık sorunlarına da iyi gelir."

− Mark Levin, Diyetisyen

"Sıcak su içmek soğuk algınlıkları, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çözümdür. Balgamı çözer ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bu sayede boğazı rahatlatır, ayrıca burun tıkanıklıklarının giderilmesinde de yardımcı olur."

− Jeff Gemmell, Prof. Dr.